Podział majątku

podział majątku

Jesteśmy doświadczoną Kancelarią Adwokacką z miasta Lubin oraz Trzebnica i doskonale wiemy, że nie każdą sprawę rozwodową można skierować na polubowne tory. Zdarzają się procesy trudne, dodatkowo obarczone ogromnym ciężarem emocjonalnym. Między innymi dlatego prawo rodzinne stanowi jedną z najbardziej rozbudowanych gałęzi usług w reprezentowanej przez nas branży. Kancelaria Adwokacka Lex Perfecta specjalizuje się w kompleksowej i rzetelnej pomocy, świadczonej dla rozwodników. Jeżeli interesuje Państwa sprawiedliwy podział majątku, zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź drogą mailową. Zajmujemy się zarówno sprawami skierowanymi już na drogę sądową, jak i polubownymi umowami pomiędzy małżonkami.

Dlaczego podział majątku z udziałem adwokata to polecane rozwiązanie?

Wspominaliśmy już Państwu o ogromnym ciężarze emocjonalnym, jaki przeważnie towarzyszy wszystkim sprawom rozwodowym. Nawet polubowne zakończenie związku małżeńskiego będzie trudnym przeżyciem dla obu ze stron. Zaufany adwokat, jakim jest Izabela Jasiewicz z Kancelarii Lex Perfecta z miasta Lubin oraz Trzebnica, będzie w stanie zupełnie bez ładunku emocjonalnego podchodzić do problemów zgłaszanych przez naszych Klientów. Dodatkowo praktyczna wiedza oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają dokonać sprawiedliwego podziału majątku tak, żeby stuprocentowo zabezpieczyć interesy Klienta. Zwłaszcza w przypadkach, kiedy roszczenia drugiej strony bywają nieuzasadnione i często niezwykle wygórowane. Współpraca z adwokatem to również możliwość konsultacji przypadku lub uzyskania niezbędnej wiedzy prawnej. Podział majątku to bez wątpienia czynność, jaka wymaga rzetelnego i profesjonalnego podejścia na każdym jej etapie. W innym przypadku ustalenia mogą być nie tyle niesprawiedliwe, co po prostu krzywdzące.

Podział majątku Lubin lub Trzebnica – jak wygląda profesjonalna pomoc prawna?

Każdy Klient zgłaszający się do Kancelarii Adwokackiej Lex Perfecta może liczyć, że jego podział majątku zostanie wykonany zgodnie ze sztuką, w działaniu o etykę wykonywanego zawodu. Nasza pomoc dotyczy przede wszystkim obszarów, takich jak między innymi:

  • ustalenie składników i wartości majątku wspólnego
  • zaproponowanie najkorzystniejszego sposobu jego podziału
  • przygotowywanie umów, dokumentacji oraz innych wymaganych pism
  • aktywny udział w negocjacjach z drugą stroną
  • w razie potrzeby – reprezentacja w postępowaniach sądowych

Do każdego zgłaszanego problemu podchodzimy w sposób indywidualny, dopasowując strategię działań pod konkretne zlecenie oraz cel, wspólnie ustanowiony w oparciu o rozmowę z Klientem. Doskonale wiemy, że podział majątku to sprawa mocno osobista, dlatego też zachowujemy pełną dyskrecję oraz gwarantujemy wyłącznie należyty standard obsługi prawniczej.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

#1 Podział majątku bez porozumienia małżonków – co robić w takim przypadku?

Wbrew pozorom, brak porozumienia małżonków w zakresie podziału majątku to dość powszechnie spotykana sytuacja. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli jedna ze stron nie chce współpracować w tym aspekcie, konieczne będzie skierowanie sprawy do sądu. Wówczas to właśnie ten organ zdecyduje, jak będzie wyglądać podział majątku po rozwodzie. Oczywiście bezpośrednio wpłynie to na czas, w którym sąd podejmie decyzję o prawnym zakończeniu związku. W wielu przypadkach brak jasnego porozumienia majątkowego oznacza również konieczność współpracy z doświadczoną Kancelarią Adwokacką, jaka będzie w stanie przygotować odpowiednie dokumenty i materiały dowodowe.

#2 Czy kredyt hipoteczny kwalifikuje się pod podział majątku wspólnego?

Tak. Warunek jest jednak jeden: kredyt powinien zostać zaciągnięty w trakcie trwania małżeństwa. Tylko w takich okolicznościach jest on częścią majątku wspólnego. Rozwód przeważnie kończy się ugodą w zakresie spłaty pozostałych rat zobowiązania lub przepisaniem kredytu na wybraną stronę. Ten ostatni przykład musi jednak wcześniej zostać zatwierdzony przez placówkę bankową.

#3 Jak wyglądają koszty bezpośrednio powiązane z podziałem majątku?

Są one uzależnione od formy, na którą zdecydują się małżonkowie. Jeżeli obie strony dochodzą do porozumienia i spisują umowę notarialną, należy liczyć się z koniecznością opłaty notarialnej – tu wynagrodzenie notariusza zależy od wartości przedmiotu umowy. Zgodnie z przepisami, może on pobrać opłatę w wysokości od 0,5% do nawet 1,5% kwoty stanowiącej podział majątku. Natomiast jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, konieczne będzie uregulowanie opłaty sądowej i tutaj również jej wysokość determinuje wartość sporu. Dodatkowo należy uwzględniać koszty chociażby rzeczoznawcy majątkowego lub adwokata, jacy biorą udział w podziale majątku małżonków.